Inwestycje

Grunty inwestycyjne na Mazurach

 

Mazury jako cud natury oczarowują  każdego, kto chociaż raz tu przyjechał i rozważa kupno działki nad jeziorem. Zakup działki na Mazurach bez sprawdzenia terenu i pogłębionej analizy formalnej może okazać się błędem, a marzenie o domku nad jeziorem pozostanie w sferze planów. Podpowiemy, na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, przeglądając ogłoszenia, o co pytać właścicieli działek i jak weryfikować dokumenty dotyczące gruntów.

Zakup działki jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż wybór mieszkania, domu czy apartamentu. Taka inwestycja wiąże się również z dłuższym oczekiwaniem na zyski i niższą płynnością niż przy wynajmie mieszkań czy domów. Ale z drugiej strony — inwestując w ziemię ponosimy znacząco niższe koszty stałe związane z tą inwestycją, jak mawiał mój dziadek „Ziemia jeść nie woła”.

Dlaczego akurat Mazury!!

Powodów jest wiele, jednak skupiając się na najważniejszych:

– Mazury to wciąż region z jedna z najtańszych ziem w Polsce

– Ograniczona podaż gruntów oraz relatywnie szybkie bogacenie się społeczeństwa powoduje wzmożony ruch na rynku

-Znaczące inwestycje drogowe w regionie, które pozwolą na skrócenie czasu dojazdu z głównych pobliskich aglomeracji jak Warszawy o połowę.

-Niskie ryzyko- obecnie zakup działek w większości stanowią zakupy inwestycyjne. Ważnym czynnikiem takiego zakupu porównując go do zakupu np. mieszkania jest jego praktycznie bez kosztowa obsługa gdzie przy mieszkaniu mamy np. obowiązkowy co miesięczny czynsz.

-Wartość rekreacyjna – prócz walorów anty inflacyjnych zakup gruntu stanowi również wartość w kontekście rekreacyjno / wypoczynkowym.

 

Prywatnie jako Planoinvest nasze korzenie wywodzą się właśnie z Mazur co daje nam szereg atutów przy przeprowadzaniu transakcji kupna sprzedaży.

 

Dlaczego warto z nami współpracować:

* Bezobsługowość transakcji (Przeprowadzamy pełną analizę formalno-prawną terenu przed jego zakupem, justujemy przyszłemu nabywcy obszary rodzące ryzyka i przedstawiamy możliwości ich mitygowania )

* Wyselekcjonowana oferta ( oferowane przez nas grunty przeszły już wstępną weryfikację pod względem ryzyk, która odsiewa te które nie spełniły wytycznych )

* Dopracowany i skuteczny Model Biznesowy oparty i budowany na własnym doświadczeniu

* Wsparcie specjalistów z rynku lokalnego

 

Kilka projektów z naszego dotychczasowego Portfolio:

 

*Osada Krzywe: Projekt zakładający podział obszaru obejmującego 2,8 ha ziemi budowlanej na 16 mniejszych działek z których każda będzie miała zapisany dostęp do jeziora przez działkę z linią brzegową.

Miejsce urokliwe dające ciszę i spokój a zarazem bliskość mazurskich aglomeracji.